A- A A+

Film promocyjny

 

 

F

i

l

m

 

p

r

o

m

o

c

y

j

n

y

Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu
Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu
Liceum ogólnokształcące o profilu proobronnym z elementami ratownictwa medycznego
Technikum organizacji reklamy
Technikum hotelarskie
Technikum hotelarskie
Technikum gastronomiczne
Technikum gastronomiczne
Liceum ogólnokształcące ratownictwo medyczne i promocja zdrowia
Technikum informatyczne
Branżowa Szkoła I stopnia
Technikum logistyczne
Drukuj

Wycieczka do Warszawy

Opublikowano w Aktualności

G A L E R I A
Wycieczka do Warszawy Wycieczka do Warszawy
     Już w niedzielę 19 czerwca w godzinach wieczornych grupa uczniów naszej szkoły wraz opiekunami paniami Agnieszką Dinsber i Anną Szklaną wyruszyła pociągiem do stolicy. Wycieczka została zorganizowana w ramach projektu Ministerstwa Edukacji i Nauki pod nazwą "Poznaj Polskę 2022" z dotacją finansowaną w 80% przez MEiN, a 20% przez uczestników. Już od poniedziałkowego poranka po zakwaterowaniu wycieczkowicze ruszyli na podbój stolicy. Bogato zorganizowany program pozwolił na zwiedzenie wielu ciekawych i charakterystycznych miejsc. W ciągu pełnych trzech dni poruszając się dostępną w Warszawie komunikacją miejską zwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego i pomnik Małego Powstańca na Podwalu, doświadczyli nauki przez zabawę w Centrum Nauki Kopernik, Łazienki Królewskie wraz z pomnikiem i Muzeum Fryderyka Chopina. Obejrzeli piękne ogrody Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego i zajrzeli z góry jak wygląda świetnie zorganizowana biblioteka. Mieli okazję zwiedzić Narodowe Muzeum Techniki i spojrzeć na panoramę naszej pięknej Warszawy z tarasu widokowego 30 piętra Pałacu Kultury i Nauki. Kolejnym punktem na mapie wycieczki było Muzeum Neonów na Warszawskiej Pradze, pomnik syrenki nad Wisłą i mała syrenka na rynku Starego Miasta, Grób Nieznanego Żołnierza, pomnik Mikołaja Kopernika. Udało im się również wykorzystać czas na szczyptę kultury w teatrze komedia na spektaklu "The Big Bang, czyli wielki wybuch". Warszawa oferuje mnóstwo ciekawych miejsc wartych odwiedzenia, ale w tak krótkim czasie nie da się wszystkiego zobaczyć. W czwartek rano po nocnej podróży wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do Lubania. Dla niektórych osób wyprawa do stolicy była pierwszą w życiu, a i pociągiem, czy też metrem, tramwajem nie każdy miał okazję podróżować.