A- A A+

Film promocyjny

 

 

F

i

l

m

 

p

r

o

m

o

c

y

j

n

y

Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu
Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu
Liceum ogólnokształcące o profilu proobronnym z elementami ratownictwa medycznego
Technikum organizacji reklamy
Technikum hotelarskie
Technikum hotelarskie
Technikum gastronomiczne
Technikum gastronomiczne
Liceum ogólnokształcące ratownictwo medyczne i promocja zdrowia
Technikum informatyczne
Branżowa Szkoła I stopnia
Technikum logistyczne
Drukuj

Konkurs Języka Niemieckiego w ramach projektu Deutsch Plus

Opublikowano w Aktualności

     Uczennice naszej szkoły wzięły udział w Konkursie Języka Niemieckiego pod nazwą: WETTBEWERB „REDAKTEUR*INNEN GESUCHT!“ - Poszukujemy dziennikarek i dziennikarzy. Konkurs zorganizował Instytut Goethego w ramach projektu Deutsch Plus, do którego przystapiła nasza szkoła.

   Projekt ma bardzo ambitne cele, m.in.: „Zaangażowanie dyrektorów szkół, nauczycieli, uczniów i rodziców w działania na rzecz propagowania języka niemieckiego. Stworzenie silnej sieci szkół, które oferują naukę języka niemieckiego w zwiększonym zakresie lub potrzebują wsparcia w prowadzeniu działań w tym kierunku. Wyraźne zaangażowanie nauczycieli w projekty i konkursy związane z językiem niemieckim, poprzez zachęcanie uczniów do udziału w tego typu inicjatywach. Aktywny udział uczniów ze wszystkich typów szkół w wydarzeniach (imprezach, konkursach, projektach) przygotowanych w ramach oferty Goethe-Institut.”

    Z naszej szkoły tzn. Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu w ww. konkursie udział wzięły: Patrycja Skorek, Julia Sikorska, Eliza Cymerman oraz Laura Kaletyńska. Patrycję Skorek przygotowywała Pani Izabella Gawron. Pozostałe uczennice przygotowywał Pan Paweł Łupicki.

     Uczennice napisały piękne teksty, za które otrzymały nagrody książkowe oraz upominki.
Artykuły poruszały następujące kwestie: Początek roku szkolnego – jak sobie radzić? Co lubisz jeść w szkole? Pokaż nam swoje drugie śniadanie. Moje hobby – co robisz w czasie wolnym? Pozostać fit jesienią i zimią – co można robić? Jakie są Wasze metody? To się czyta – Wasze rekomendacje najlepszych książek na zimę. Artykuły opublikujemy (za zgodą autorek oczywiście :).

Niebawem odbędą się kolejne konkursy. Wszelkich informacji udzielają nauczyciele języka niemieckiego. Zachęcamy do udziału!