A- A A+

Film promocyjny 2018

 

F

i

l

m

 

p

r

o

m

o

c

y

j

n

yBEZPŁATNY DOSTĘP DO DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO DLA RODZICÓW I UCZNIÓW!!!!
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu
Liceum ogólnokształcące o profilu proobronnym
Technikum organizacji reklamy
Technikum hotelarskie
Technikum hotelarskie
Technikum gastronomiczne
Technikum gastronomiczne
Liceum ogólnokształcące ratownictwo medyczne i promocja zdrowia
Technikum informatyczne
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Technikum logistyczne
Drukuj

Praktyki w Austrii

Opublikowano w Aktualności

    Sześć tygodni w Austrii minęło jak jeden dzień. Uczennice , które odbywały praktyki w austriackich hotelach, wróciły szczęśliwe i bogatsze w nowe doświadczenia, nie tylko zawodowe.
    W środę 15 marca 2017r. odbyło się spotkanie praktykantek z uczniami klas młodszych: 2 technikum gastronomicznego i technikum hotelarskiego.
    Luiza Kuryś i Ola Ostrowska, uczennice technikum hotelarskiego, opowiadały o swoich doświadczeniach zawodowych z Hotelu Palace w Bad Hofgastein, a Klaudia Pełka, uczennica technikum gastronomicznego - o pracy w hotelu Bäckerwirtsgut. Uczennice podkreślały znaczenie swojej wiedzy fachowej, dobrej znajomości języka niemieckiego i dodatkowych umiejętności, które otwierają możliwość odbycia  praktyk w austriackich kurortach. Podczas spotkania dzieliły się doświadczeniami z młodszymi kolegami i koleżankami.

    Miejmy nadzieję, że ich wskazówki pozwolą kolejnej grupie dobrze przygotować się do wyjazdu do Austrii oraz Niemiec w przyszłym roku szkolnym. Współpraca z austriackim urzędem pracy oraz organizacją DEHOGA z Drezna otworzy uczniom naszej szkoły takie możliwości.
     Uczniowie mogą przygotować się do udziału w takich praktykach na zajęciach fakultatywnych z języka branżowego, prowadzonych  przez nauczycieli języków w naszej szkole. Uczniowie, którzy korzystają z tej bogatej oferty szkoły, z łatwością odnajdą się na współczesnym rynku pracy.