A- A A+

Film promocyjny 2018

 

F

i

l

m

 

p

r

o

m

o

c

y

j

n

yBEZPŁATNY DOSTĘP DO DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO DLA RODZICÓW I UCZNIÓW!!!!
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu
Liceum ogólnokształcące o profilu proobronnym
Technikum organizacji reklamy
Technikum hotelarskie
Technikum hotelarskie
Technikum gastronomiczne
Technikum gastronomiczne
Liceum ogólnokształcące ratownictwo medyczne i promocja zdrowia
Technikum informatyczne
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Technikum logistyczne
Drukuj

Wycieczka klasy 3 LR do Humanitarium – Ogrodów Doświadczeń we Wrocławiu

Opublikowano w Aktualności

       

G A L E R I A
Wycieczka do Humanitarium Wycieczka do Humanitarium
Tuż po feriach zimowych klasa trzecia Liceum Ogólnokształcącego o profilu ratownictwo  medyczne i promocja zdrowia wybrała się na ostatnią już szkolną wycieczkę do Wrocławia. Uczniowie jako cel swojej podróży wybrali wrocławskie Humanitarium.
       Na terenie Kampusu Wrocławskiego Centrum Badań EIT  działa park rozrywki edukacyjnej – Ogrody Doświadczeń. Humanitarium. Największą atrakcją jest ekspozycja pt. „Szkiełko i oko – tajemnice optyki”. To miejsce dedykowane dzieciom i dorosłym. Jego celem jest rozbudzenie ciekawości i chęci zrozumienia nauki oraz wzmocnienie szacunku do otaczającego nas świata. Dzięki interaktywnym eksponatom  i zajęciom warsztatowym goście zgłębiają tajniki nauk ścisłych, angażując w proces poznawczy wszystkie zmysły. W Humanitarium  można się przekonać, że nauka nie musi być trudna, a jej poznawanie przez zabawę może stać się fascynującą, empiryczną przygodą.

       Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli  w WARSZTATACH SEKCYJNYCH „ Serce”. Każdy uczestnik tych zajęć  miał niecodzienną możliwość wzięcia udziału w preparowaniu prawdziwego serca. Sekcji towarzyszyła ciekawa prelekcja, a każdy pasjonat medycyny miał okazję skonfrontować swoją wiedzę z praktyką.
      Uczniowie klasy 3 LR już wkrótce będą musieli zdecydować, czy wybiorą  jeden z zawodów okołomedycznych.  Obserwując ich podczas warsztatów, można nabrać przekonania, że dobrze wybrali kierunek kształcenia , a w szkole pogłębili jeszcze swoją pasję.