A- A A+

Film promocyjny 2018

 

F

i

l

m

 

p

r

o

m

o

c

y

j

n

yBEZPŁATNY DOSTĘP DO DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO DLA RODZICÓW I UCZNIÓW!!!!
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu
Liceum ogólnokształcące o profilu proobronnym
Technikum organizacji reklamy
Technikum hotelarskie
Technikum hotelarskie
Technikum gastronomiczne
Technikum gastronomiczne
Liceum ogólnokształcące ratownictwo medyczne i promocja zdrowia
Technikum informatyczne
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Technikum logistyczne
Drukuj

AKCJA „UPOLUJ SWOJĄ KSIĄŻKĘ” 2018

Opublikowano w Aktualności

    Jesteśmy jedną z 1000 szkół w Polsce, które biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie pod nazwą „UPOLUJ  SWOJĄ  KSIĄŻKĘ”. Akcja jest organizowana przez  Instytut Książki i  Krakowskie Biuro Festiwalowe. Uzyskała także rekomendację Ministerstwa Edukacji Narodowej. Projekt wykorzystuje nowe technologie w promocji czytelnictwa i  ma na celu popularyzację różnych form książki elektronicznej.  
 Czytaj PL trwa od 2 do 30 listopada.
  Aby skorzystać z darmowych wypożyczalni e-booków i audiobooków, należy pobrać aplikację Woblink ze sklepu App Store lub Google Play i przejść do zakładki Czytaj PL. Wystarczy zeskanować kod QR umieszczony m.in. na każdym plakacie, aby otrzymać dostęp do interesujących lektur.  

Lista dostępnych książek w akcji:

Drukuj

Dla Niepodległej Ojczyzny - KZL

Opublikowano w Aktualności

G A L E R I A
Dla Niepodległej Ojczyzny - KZL Dla Niepodległej Ojczyzny - KZL
Dzień 07.11.2018 r. w Zespole Szkół Ponadginmazjalnych im. KZL miał niezwykle poruszający i uroczysty charakter. Już przed pierwszą lekcją w łączniku szkoły przedstawiciele SU przypinali pracownikom szkoły oraz swoim koleżankom i kolegom patriotyczne kotyliony. Uczniowie w tym dniu prezentowali się wyjątkowo – galowy strój wyrażał przekonanie całej społeczności KZL-u, że 100-letnia rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości jest bardzo ważna i staje się okazją do powrotu w przeszłość i oddania hołdu tym wszystkim, którzy przelali krew, cierpieli w więzieniach bądź na zesłaniu z powodu miłości do Ojczyzny i w imię jej wolności.

Na lekcjach 4 i 5 odbyła się uroczysta, patriotyczna akademia pod hasłem ,,Dla Niepodległej Ojczyzny – KZL”. Przepiękna dekoracja – udrapowana na czterech tablicach flaga biało-czerwona, prace plastyczne uczniów oraz hasło przewodnie apelu - już od razu wprowadzały w patriotyczny nastrój. Apel miał oficjalny charakter. Wprowadzono sztandar, przewodnicząca SU złożyła raport Pani Lidii Błażków, Dyrektorowi Szkoły, która następnie zabrała głos podkreślając, że patriotyzm to celebrowanie ważnych dla Ojczyzny rocznic, ale przede wszystkim mądre korzystanie z wolności i nade wszystko poszanowanie godności drugiego człowieka.

Drukuj

„Barwy Jesieni”

Opublikowano w Aktualności

G A L E R I A
„Barwy Jesieni” „Barwy Jesieni”
    W dniu 31 października Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs „Barwy Jesieni”. Zadaniem uczniów z poszczególnych klas było ozdobienie dyni. Zwycięzcą konkursu została klasa 2 TH.

Drukuj

Zawody sportowe

Opublikowano w Aktualności

     3 i 10 października 2018 r. reprezentacje chłopców i dziewcząt uczestniczyły w sztafetowych biegach przełajowych w Olszynie. Po zwycięstwach w etapie powiatowym      10 października uczniowie wzięli udział w finale dolnośląskim. I tak reprezentacja dziewcząt zajęła XIII m, a chłopców - VIII miejsce na Dolnym Śląsku. Zawodnikami opiekowali się     p. Agnieszka Jasińska – Dinsber oraz p. Konrad Rutkiewicz.
     Skład sztafety dziewcząt: Łakota Justyna, Pietrykowska Kamila, Mazur Oliwia, Siergiejewicz Natalia, Szantar Zuzana, Kubś Amanda, Heciak Sylwia, Moczydlak Kinga, Giegrys Aleksandra, Kurasiewicz Agata.
      Skład sztafety chłopców :Boczula Kacper, Jachyra Kamil, Janczak Konrad, Kasprzak Kacper, Klatka Łukasz, Kluz Arkadiusz, Kudra Jakub, Pawluczyk Hubert, Pietrasiewicz Szymon, Rękas Kamil, Siwicki Kacper, Szpak Marcin, Targoński Szymon, Wójtowicz Dominik.20 października odbyła się impreza sportowa Lubańskie Biegowisko. Nasi uczniowie pomagali przy organizacji części zawodów dla dzieci i młodzieży, pełniąc rolę sędziów oraz wzięli udział w biegach, zajmując czołowe lokaty !

Drukuj

Spotkanie z kadetem Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu

Opublikowano w Aktualności

G A L E R I A
Spotkanie z kadetem Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu Spotkanie z kadetem Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu
    W dniu 30 października 2018r. gościliśmy w naszej szkole kadeta Łukasza Dziędziołę ze Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Kadet przedstawił szczegóły dotyczące egzaminów wstępnych, nauki oraz specyfiki pracy strażaka.
    Było to spotkanie, jedno z wielu, jakie organizujemy w szkole, aby obecnym i przyszłym absolwentom wskazać możliwość realizacji swoich planów zawodowych i wyboru właściwej ścieżki kariery. W tym roku miało ono wyjątkowy charakter, gdyż kadet Łukasz Dziędzioła to absolwent naszego Liceum Ogólnokształącego proobronnego, który od zawsze marzył o szkole aspirantów i pokazał, że jeżeli naprawdę w życiu czegoś pragniemy, to jesteśmy to w stanie zrealizować.