A- A A+

Film promocyjny 2017

 

F

i

l

m

 

p

r

o

m

o

c

y

j

n

yBEZPŁATNY DOSTĘP DO DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO DLA RODZICÓW I UCZNIÓW!!!!
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu
Liceum ogólnokształcące o profilu proobronnym
Technikum organizacji reklamy
Technikum hotelarskie
Technikum hotelarskie
Technikum gastronomiczne
Technikum gastronomiczne
Liceum ogólnokształcące ratownictwo medyczne i promocja zdrowia
Technikum informatyczne
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Technikum logistyczne
Drukuj

II miejsce w BIKE MARATONIE

Opublikowano w Aktualności

     7 października 2017r. w Świeradowie odbyła się finałowa edycja Bike Maratonu. Trasa liczyła 28 km i 850 m w pionie. Zaraz po starcie zaczął padać deszcz i padał do samego końca wyścigu; momentami temperatura wynosiła 0 stopni. W zawodach wzięło udział ponad 1000 zawodników, a na dystansie 28 km - 521 zawodników. Szymon Pietrasiewicz, uczeń klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcącego proobronnego, na co dzień zawodnik KWISY LUBAŃ, w wyścigu zajął II miejsce w kategorii oraz w klasyfikacji generalnej.
Gratulujemy  Szymonowi i jego trenerowi !

Drukuj

„Praktyki w Austrii dla najlepszych uczniów”

Opublikowano w Aktualności

     10 października 2017 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie dotyczące praktyk zawodowych w austriackich regionach Vorarlberg i Salzburg dla uczniów klas gastronomiczno-hotelarskich. Spotkanie poprowadziła pani Judyta Babiarz, doradca EURES Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy. To już kolejna, szósta edycja cieszącego się sporym zainteresowaniem młodzieży programu „Praktyki w Austrii dla najlepszych”.
     Pani Judyta Babiarz przedstawiła uczniom program projektu oraz omówiła cele i harmonogram praktyk w roku szkolnym 2017/2018. Pokazała również korzyści płynące z udziału w praktykach u austriackich pracodawców, m.in. bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie, wynagrodzenie, ubezpieczenie oraz świadectwo pracy wydane w językach angielskim i niemieckim.  

Drukuj

Turniej piłki halowej

Opublikowano w Aktualności

    W piątek 6 października br. p. Konrad Rutkiewicz, korzystając z uprzejmości MOSiR-u w Lubaniu, zorganizował  turniej piłki halowej, w którym wzięło udział 5 klas. Mecze „każdy z każdym” trwały po 15 minut. Drużyny i zawodników nagrodzono dyplomami, pamiątkowymi medalami i słodkim upominkiem.

    Wyniki:
I miejsce zajął zespół z klasy 3TL w składzie : Marcel Piątkowski, Marcin Szpak, Emilian Zawada, Kacper Socha, Seweryn Woźniak, Grzegorz Zjawin.
II miejsce - klasa 2TL w składzie: Oskar Rymer, Łukasz Romańczuk, Piotr Szymański, Kamil Kowalski, Adrian Czerwiński;
III miejsce - klasa 2TG/TH  w składzie : Szymon Kieruzal, Michał Zawadzki, Konrad Łuksza, Patryk Zdunek, Remik Myszak i Kamil Borysiuk;
IV miejsce zajęła klasa 2TI, a Vmiejsce - klasa 1 TL.
    Najlepszym zawodnikiem został Emil Zawada, bramkarzem  - Adrian Czerwiński, a królem strzelców z liczbą 5 bramek -  Seweryn Woźniak.

Drukuj

Realizacja projektu Ministerstwa Obrony Narodowej

Opublikowano w Aktualności

27 września br. uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego proobronnego w ramach projektu pilotażowego Ministerstwa Obrony Narodowej, w którym nasza szkoła uczestniczy,  sprawdzili swoje siły w konkurencjach sprawnościowych zdawanych podczas egzaminu rocznego przez polskich żołnierzy. Po zakończeniu wszystkich konkurencji sportowych uczniowie dzielili się spostrzeżeniami i wrażeniami z pierwszej próby testu sprawnościowego, który ramię w ramię pokonywali z żołnierzami - instruktorami z 23 Śląskiego Pułku Artylerii z Bolesławca.

Drukuj

W gronie najzdolniejszych

Opublikowano w Aktualności

    

   28 września 2017r. podczas Sesji Rady Powiatu Lubańskiego zostali uhonorowani najzdolniejsi uczniowie szkół, których organem prowadzącym jest powiat. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Klaudia Pełka i Aleksandra Giedrys.
Serdecznie gratulujemy!